SAYI 16

 

Coca Cola İçecek Tedarik Zinciri Servisleri Direktörü Sn. Ali HÜROĞLU:

"Verimliliğimizi artırmaya devam edeceğiz"
EDİTÖRDEN:

Merhabalar,

2009 yılı krizini takiben, 2010 yılında büyüyen genişleyen bir ekonomik seyir içinde ilerliyoruz. Önceki döneme göre neyi iyileştirdiğimizi bilmiyorum ama, şu anda bir çok sektörde iyi işi sonuçları elde ediliyor. Einstein’nın bir sözü var, tam olarak Yalın Altı Sigmayı anlatıyor. ‘Girdileri değiştirmeden çıktının değişmesini bekleyene deli denir’.

Acaba bu iyileşme bizim yönettiğimiz yapısal bir iyileşmeden mi kaynaklanıyor, yoksa konjoktürel bir rüzgarla, kurumlarımız bir aşağı bir yukarı savruluyor mu? 5-7 Yıl aralıklarla bizi ziyarete eden ekonomik krizlere karşı daha dirençli bir hale gelebildik mi? Bu kriz karşısında yeni bir antikor üretecek yapısal değişimleri kurum ve kuruluşlarımızda yapabildik mi? Soru sordukça yapacak işimizin eskisinden çok olduğunun farkına varıyor insan.

2010 Yılının Ekim ayında, SPAC Danışmanlık olarak düzenlediğimiz Yalın Altı Sigma Konferanslarımızın üçüncüsünü düzenlemeyi planlıyoruz. Neredeyse geleneksel hale getirdiğimiz konferansları 2 yıl aralıklarla yapıyoruz. Bu yıl Yalın Altı Sigma’nın evrimleşme sürecinde bir sonraki aşamayı bulmak için değişik içeriklere yer vereceğiz. Doç. Dr. Oğuz Babüroğlu ile sürekli iyileştirmenin etkin ve sürekli yaşaması için bir yol haritası arayacağız. Umudumuz odur ki, bir çok kurum bu aramaya katılarak tecrübelerden, hatalardan ve fırsatlardan gelen bilgi birikimleri ile sağlıklı bir gelecek hayal edebilmemize yardımcı olsun ve bu hayali görmek isteyen kurum ve kuruluşlara bir vizyon/yol haritası sunabilelim. Konferansa katılan tüm büyük liderlere, sponsor olan tüm kuruluşlara ve bizleri bu süreçte yanlız bırakmayan müşteri ve dostlarımıza çok teşekkür ederiz.

Sizleri de konferansda görebilmek dileklerimizle,

Saygılarımla...

Akın POLAT

 

DEVAMI...
HABERLER:

• Yalın Altı Sigma Konferansı 3
• Borusan Yalın Altı Sigma ile geleceğe yürüyor.
• Değişirken değiştirebilmek... (Schneider Elektrik)

SÖYLEŞİ:

Yaşar Birleşik Pazarlama (Yaşar Holding) Genel Müdürü Suat ÖZYİĞİT:

Yalın Altı Sigma zorlukları aşmak için çok değerli bir araç
RÖPORTAJ:

Coca Cola İçecek Tedarik Zinciri Servisleri Direktörü Sn. Ali HÜROĞLU:

Verimliliğimizi artırmaya devam edeceğiz"
ÇEVİRİ MAKALE 1:
Mükemmel uyum

Makale: Mathew FRANCHETTI ve Kyle BEDAL (Toledo Üniversitesi)

ÇEVİRİ MAKALE 2:
Problemleri başlamadan önlemek

Makale: Nic NANDA (Motorola)